wyjątkowe buciki niemowlęce
Buty niemowlęce

Buty dla niemowlaka

Zdania co do tego, czy niemowlęta powinny nosić buty, są podzielone. Niektórzy twierdzą, że małe dzieci powinny jak najdłużej cieszyć się bosymi stopami, inni z kolei przekonują, że nic się nie stanie, jeśli nawet noworodek będzie miał na stopach miękkie kapcie. Nie ulega jednak wątpliwości, że buciki niemowlęce bywają naprawdę rozczulające.

Buciki niemowlęce

Dostać je można w praktycznie każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Nawet znane marki udostępniają swoje flagowe modele bucików niemowlęcych w najmniejszych rozmiarach. Nikt wszakże nie powiedział, że niemowlaki nie mogą podążać za modą.

Buty niemowlęce występują nawet w najmniejszych rozmiarach. Niektóre z nich są bardzo miękkie i elastyczne, inne z kolei mają dość twardą podeszwę. Warto pamiętać, że but w żaden sposób nie może krępować, uciskać i ograniczać maleńkiej stópki.

Skarpetki z twardą podeszwą

Są przeznaczone dla tych rodziców, którzy nie przepadają za standardowymi butami dla swoich maluchów. Takie skarpetki zazwyczaj mają od dołu antypoślizgową powłokę, przez co doskonale nadają się do nauki chodzenia. Z powodzeniem mogą zastąpić dziecięce kapcie.

Zawsze jest tak, że ilu jest ludzi, tyle opinii. W sprawie bucików swojego niemowlaka niech każdy rodzic decyduje sam. Jeśli uzna, że jest na nie za wcześnie, ma do tego pełne prawo. Jeśli uważa, że nie ma żadnych przeszkód – w sklepach czeka wiele świetnych modeli, nawet dla noworodków.