Zabawki

Czym jest speed stacking?

Czy układanie kubków może być super zabawą?  Czy może stać się to dyscypliną sportową? Odpowiedź jest prosta – tak. Mowa tu o Sport Stacking, czyli układaniu kubków na czas.

 

Do układania służą kubki o nazwie „speed stacks”. Są one plastikowe, a dzięki specyficznej budowie, łatwe do układania i wygodne.

 

O co w tym wszystkim chodzi?

 

Zabawa w speed stacks jest bardzo prosta. Polega ona na budowaniu piramid z plastikowych kubków. Piramidy te cechują się różnorodnością, w zależności od odmiany sport stackingu. Liczy się przede wszystkim szybkość układania figur z kubków i składania ich. Rekordziści potrafią ułożyć trzy piramidki, złożone z trzech kubków każda, w niewiele ponad sekundę.

 

Układanie kubków na czas zyskuje popularność na całym świecie. Rozwija umysł, podzielność uwagi i motorykę. Jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które są „na bakier” ze sportem. Pozwala poprawić swoją sprawność ruchową.

 

Zaczynamy

 

Patrząc na filmiki, na których przedstawione są wyczyny zawodowców w speed stacks, można złapać się za głowę i zapytać: „Jak to możliwe?”. Jak zacząć?

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że szybkość opanowywania poszczególnych etapów jest sprawą indywidualną. Każdy zdobywa kolejne „kamienie milowe” w swoim tempie. Na początku należy zacząć od wolnego i dokładnego układania. Jest to trening precyzji ruchu, która jest wymagana do opanowania poszczególnych układów i zwiększenia tempa. Z każdym wykonywanym praktycznym ćwiczeniem przyspiesza się wykonywanie ruchów i nabiera wprawy w sport stackingu.