Zabawki

Jak miło spędzić czas z rodziną?

Święta, Sylwester, urodziny, czy niedzielny obiad to czas, w którym możemy spędzić miłe chwile z rodziną. W dobie telefonów komórkowych, laptopów lub innych urządzeń elektronicznych, zapominamy czasami o tym, jak ważna i fajna może być wspólna zabawa, która połączy kilka pokoleń. Jaką rozrywkę wybrać? Jak zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy? Mała podpowiedź w dzisiejszym artykule.

 

Jak miło spędzić czas z rodziną?

 

Po pierwsze: dostosowanie atrakcji do wieku

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę to fakt, aby każdy czuł się komfortowo podczas zabawy, bez względu na swój wiek. Nie każda babcia lubi gry na konsoli, tak samo, jak nie każdy tato świetnie bawi się podczas trudnych gier planszowych.

 

Po drugie: zabawa dla wszystkich

Bardzo często, gry planszowe, czy komputerowe ograniczają liczbę osób, co sprawia, że inni goście mogą czuć się urażeni. Warto zadbać o komfort każdego i wybrać taką zabawę, w której każdy weźmie udział.

 

Po trzecie: pomysł

Oprócz tradycyjnej gry w kalambury, państwa miasta lub karaoke, dobrą zabawą może być również złożenie kostki Rubika. Jak bawić się kostką?

Kostka Rubika 4×4 polega na ułożeniu tego samego koloru klocków na każdej ze ścian „zabawki”. Konkurencja może polegać na wspólnym układaniu, to znaczy: przez 5 minut każdy z graczy układa kostkę, a następnie przekazuje kolejnemu uczestnikowi. Gdy ułożymy kostkę, zapisujemy czas na tablicy i staramy się pobić rekord.

 

Takie chwile spędzone razem z pewnością stworzą piękny wachlarz rodzinnych wspomnień.