Zabawki

Książeczka ze szlaczkami dla przedszkolaka

Dla dorosłych rysowanie szlaczków przez dzieci wydaje się być jedynie zabawą. Nie wszyscy wiedzą o tym, że jest to trening motoryki, który przygotowuje maluchy do nauki pisania.

Książeczka ze szlaczkami

Powinna się ona znaleźć w rączkach każdego malucha, gdyż jest elementem niezbędnym do jego rozwoju. Rysowanie szlaczków będzie dla niego zabawą, ale jednocześnie stanie się ćwiczeniem które pozwoli na:

– rozwinięcie zdolności manualnych (dzięki łączeniu kropek),

– osiągnięcie odpowiedniego poziomu koordynacji wzrokowo-ruchowej,

– stopniową naukę pisania.

Litery składają się z kresek, łuków i pętelek. Z tych samych części zbudowane są szlaczki dla dzieci. Dziecko, które nauczy się rysować szlaczki, nie będzie miało później problemów z pisaniem. Nabierze bowiem precyzji i nauka w szkole stanie się dla niego przyjemnością. W książeczkach ze szlaczkami można znaleźć przykłady rysunków, ćwiczenia rysowania po śladzie i elementy do pokolorowania. Wszystko to powoli na ćwiczenie rączki dziecka, i sprawi, że będzie ono umiało skupić się na postawionym mu zadaniu. Jeśli chodzi o szlaczki książka dla przedszkolaka jest niezbędnym narzędziem nauki, gdyż tam właśnie znajdą się odpowiednie wzory (np. przypominające swoim kształtem konkretne litery).