przybory szkolne dla młodego ucznia
Uncategorized

Kupujemy przybory szkolne dla młodego ucznia

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku od nauki, to także czas, w którym warto zebrać niezbędne wyposażenie na kolejny rok szkolny. Zwłaszcza młodsze dzieci potrzebują w tym zakresie wsparcia rodziców. Podpowiadamy jakie przybory szkolne powinna zawierać wyprawka dla ucznia klas I-III.

Piórnik i jego wyposażenie

Dzieciom zwykle bardzo zależy by piórnik był kolorowy, ozdobiony wizerunkami ich ulubieńców i pełen kolorowych długopisów lub kredek. Jednak rodzice muszą zatroszczyć się by taki piórnik nie był za duży i zawierał wszystkie niezbędne przybory szkolne. Dobrze jeśli do tego jest tak wykonany, że ewentualne czyszczenie nie będzie problemem.

W piórniku powinny znaleźć się przede wszystkim: długopis lub pióro, ołówek, temperówka i gumka do mazania oraz linijka. Przyda się też kilka kolorowych piasków lub kredek, nożyczki i klej, najlepiej w sztyfcie.

Zeszyty i nie tylko

Kupując przybory szkolne nie można zapomnieć o zeszytach. W pierwszych klasach podstawówki dzieci nie potrzebują ich zbyt wiele, ale warto kupić przynajmniej po 2-3 zeszyty w kratkę i linie. Do pierwszej klasy wystarczą 16-kartkowe, ale w trzeciej klasie trzeba rozważyć zakup już tych 32-kartkowych.

Oprócz tego dzieci z pewnością będą potrzebowały bloków rysunkowego i technicznego, oraz zeszytu papierów kolorowych. Koniecznie trzeba też skompletować takie artykuły plastyczne jak kredki, farby, pędzle czy plastelinę.