Zabawki

Magiczna kostka Rubika – rozwija motorykę u dzieci!

Motoryka u dzieci wymaga odpowiedniego wsparcia, aby rozwijała się prawidłowo już od najmłodszych lat. W tym celu doskonale sprawdzają się także różnego rodzaju zabawki!

Ruch to naturalna potrzeba każdego dziecka. Sprawność fizyczna jest jednak zależna od szeregu czynników, w tym między innymi od stanu zdrowia, wrodzonych wad czy też od stylu życia najmłodszych.

Eksperci wskazują, że już u najmłodszych dzieci konieczne jest wspieranie ich motoryki. W tym celu można wykorzystać także specjalne zabawki, które zachęcają do ruchu!

Kostka Rubika jako wsparcie rozwoju motoryki


Wśród wielu zabawek, które mogą wspomagać motorykę u najmłodszych, znajduje się także magiczna kostka Rubika. Ta znana na całym świecie łamigłówka logiczna ma postać sześcianu z kolorowymi polami, które należy ułożyć tak, aby tworzyły one jednolite ściany.

Chociaż bardzo często magiczne kostki Rubika są uznawane jako rozrywka skierowana raczej do osób dorosłych, to jednak mogą bawić się nimi także dzieci. Wtedy są one doskonałym wsparciem w rozwoju motoryki!

Magiczna kostka Rubika wspiera rozwój:


• palców
• nadgarstków
• koordynacji wzrokowo-ruchowej

Dodatkowo, może ona zaoferować także szereg innych zalet, w tym między innymi pobudza kreatywność, uczy logicznego myślenia oraz cierpliwości.

Dla dzieci polecane są przede wszystkim magiczne kostki Rubika posiadające układ tradycyjny, czyli 3x3x3, a także można zdecydować się na kostki łatwiejsze w układaniu posiadające budowę 2x2x2.