noszenie dziecka na spacerze
Nosidełka

Nosidełko dla dzieci – jak wybrać?

Nosidełko to bardzo przydatny gadżet dla młodych rodziców. Nie wszyscy jednak wiedzą jaki model nosidełka wybrać. Czym zatem należy kierować się przy jego wyborze i na co zwrócić uwagę podejmując decyzję?

Nosidełko – co jest ważne?

funkcjonalne nosidełko dla dzieciNosidełko ma wiele zalet, o których nie sposób zapomnieć. Wprawdzie noszenie dziecka na rękach bywa uciążliwe, ale jednocześnie zapewnia maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Tutaj rozwiązaniem jest nosidełko, które daje dziecku poczucie bliskości, a przy tym nie zajmuje rąk jego rodziców. Dlatego popularność niemowlęcych nosidełek cały czas rośnie. Różne nosidełka maja jednak różne funkcje. Przed zakupem warto przede wszystkim sprawdzić z jakiego materiału dany model jest wykonany. Najlepsze są oczywiście tkaniny atestowane, zwłaszcza antyalergiczne np. bawełna czy poliester.

Jak wybrać dobrze?

Okazuje się, że w różnych nosidełkach można nosić dzieci o innym wieku czy wadze. To bardzo ważne podczas podejmowania decyzji. W niektórych nosidłach jest również możliwość zmiany pozycji malucha. Dla rodziców ważne jest także to czy produkt można prać w pralce. W przypadku małych dzieci nietrudno o wypadki. Wówczas najłatwiej i najszybciej jest wrzucić do pralki i wyprać. Poza tym zawsze trzeba sprawdzić jak grube są szelki w nosidle oraz czy plecy malucha będą podczas noszenia odpowiednio usztywnione. To w jakiej pozycji będzie noszony ma duże znaczenie dla jego dalszego rozwoju.