Zabawki

Piasek kinetyczny- ciekawa zabawa

Lepienie babek z piasku jest jedną z pierwszych dziecięcych zabaw. Należy również do kategorii tych najbardziej lubianych. Zabawa w piaskownicy wiąże się jednak z koniecznością wyjścia z domu, które z różnych względów nie zawsze jest możliwe.

Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny jest substancją, która swoim wyglądem i właściwościami do złudzenia przypomina zwykły piasek. Pomimo zachowania wilgoci przez cały czas, pozwala na zabawę bez brudzenia rąk, ani otoczenia. Za pomocą piasku kinetycznego można lepić zarówno zwykłe babki, jaki nieco bardziej skomplikowane formy, zupełnie tak jak w przypadku zwykłego piasku. Do tego celu można wykorzystać zwykłe foremki lub inne przedmioty o ciekawych kształtach. Piasek występuje w różnych wersjach kolorystycznych. Jest nietoksyczny i mogą się nim bawić już trzylatki.

Zalety piasku kinetycznego

Dziecko może bawić się piaskiem kinetycznym na stole lub w małej domowej piaskownicy. Jest on świetnym sposobem na zapewnienie dziecku zamiennika popularnej zabawy w warunkach domowych. Ma to szczególne znaczenie gdy np. ze względów zdrowotnych maluch nie może wyjść na zewnątrz lub bawić się z innymi dziećmi. Poza tym kinetyczny piasek jest doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni u najmłodszych i stanowi świetną zabawę dla dzieci w każdym wieku.