Zabawki

Plastelina sprężysta jak kauczuk

Lepienie z plasteliny jest jedną z ulubionych dziecięcych zabaw. Ciężko również przecenić jej pozytywny wpływ na rozwój maluchów. Zabawa ta, wymaga bowiem kreatywności, cierpliwości i niezwykle rozwija wyobraźnie i zdolności manualne dziecka. Nową odsłoną znanej wszystkim zwykłej plasteliny jest tzw. plastelina sprytna– nowoczesna masa, zaskakująca swoimi właściwościami nie tylko dzieci.

Sprytna plastelina

Właściwości sprytnej plasteliny zmieniają się na naszych oczach. Wyjmując ją z opakowania mamy do czynienia z masą raczej twardą. Wraz z ogrzewaniem jej dłońmi i wyrabianiem staje się coraz bardziej plastyczna i podatna na nadawanie różnorodnych kształtów, aby po chwili znów zmienić konsystencję i nabrać sprężystości. Sprytna plastelina jest w istocie substancją o właściwościach kauczuku, który ma tę nietypową cechę, że daje się łatwo wyrabiać. Uformowana kulka może odbijać się od podłogi niczym znane wszystkim piłeczki kauczukowe, a chwilę później znów być formowana  jak plastelina.

Zalety zabawy sprytną plasteliną

Taka zabawa ma nie tylko kształtować kreatywność dziecka, ale również, pozwala ćwiczyć jego rączki. Dziecko ma możliwość zarówno typowo plastycznych aktywności, jak i zabawy samą piłeczką. Modelowanie sprytnej plasteliny potrafi również nieźle odstresować. Wielu dorosłych podczas zabawy z dziećmi przekonuje się, jak bardzo wciągająca i kojąca dla nerwów jest ta nowoczesna masa.