1000 elementów puzzle zwierzęta Legolas
Zabawki

Puzzle dla dzieci- konkurencją dla nowych technologii

Nie jest prostą rzeczą zainteresować współczesne dzieciaki. W dobie telefonów komórkowych, internetu czy gier interaktywnych, tradycyjne zabawy i gry planszowe są o wiele mniej atrakcyjne. Jednak rodzicom zależy na tym, aby oderwać dzieci, chociaż na moment od ekranu komputera czy telefonu. W związku z tym kupują im puzzle dla dzieci- licząc, że może zainteresują się nimi na dłużej.

Jakie są rodzaje puzzli dla dzieci?

Puzzle dla dzieci mają mnóstwo odmian. Jednak zasadniczo dzieli się je na cztery grupy. Pierwsza z nich obejmuje puzzle z namalowanymi postaciami, są to głównie bohaterowie z bajek. Druga odnosi się do miejsc i krajobrazów. Trzecia to puzzle z różnymi zwierzętami zarówno dzikimi, jak i domowymi. Czwarta natomiast dotyczy przedmiotów martwych. Puzzle są oczywiście podzielone na małe kawałeczki i trzeba je odpowiednio ze sobą dopasować.

Z ilu elementów może składać się taka układanka?

To wszystko zależy od życzenia klienta. Sklepy z artykułami dziecięcymi posiadają mnóstwo puzzli w różnych wariantach. Jeśli mają być one duże, bo maluch dopiero się uczy, to zazwyczaj mają od 15 do 30 elementów. Jeśli dziecko jest starsze, to elementy są drobniejsze i liczą od 100 do 200 sztuk. Natomiast puzzle 1000 elementów są przeznaczone dla dzieci powyżej 6 lat. To ze względów bezpieczeństwa, ponieważ mniejsze dzieci mogłyby zadławić się malutkimi puzzlami.