puzzle dziecięce legolas
Zabawki

Puzzle dla dzieci – przednia zabawa dla dużych i małych

Szukając kreatywnych rozrywek dla dzieci, które będą rozwijały ich umysł, uczyły spostrzegawczości, koncentracji i cierpliwości warto postawić na tradycyjne puzzle. Te z pozoru proste układanki mają zdumiewający wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Puzzle dla dzieci to doskonała rozrywka, ale także intensywne ćwiczenia umysłowe, dlatego warto, żeby maluch jak najczęściej je układał.

Kiedy zacząć?

Rodzice często zastanawiają się, czy ich dziecko jest w odpowiednim wieku na układanie puzzli dziecięcych. Okazuje się, że z prostymi układanki tego rodzaju świetnie sobie radzą już niespełna dwuletnie maluchy. Oczywiście dla dzieci puzzle muszą być dostosowane do ich możliwości. Dla najmłodszych będą to układanki składające się z dużych, nieskomplikowanych elementów, tak, aby łatwo było można je ze sobą połączyć.

Klasyczne tekturowe puzzle

Dzieciom w wieku przedszkolnym z powodzeniem można podsunąć bardziej skomplikowane puzzle, składające się z kilkudziesięciu elementów. Dopasowanie poszczególnych części takiej układanki zmusza umysł dziecka do intensywnej pracy, uczy skupienia uwagi i cierpliwości. Odnalezienie odpowiedniego puzzla i dopasowanie do pozostałych elementów układanki sprawi maluchowi wiele radości i zachęci do dalszej zabawy.