Zabawki

Speedcubing, zabawa dla bystrzaków!

Szybkie układanie kostki Rubika to speedcubing lub speedsolving. Jest to hobby dla prawdziwych bystrzaków! Układanie kostki Rubika wspaniale pobudza pracę mózgu, uczy spostrzegawczości. To gra oparta na matematyce i logice. Wspaniale rozwija zmysł wzroku oraz cierpliwość. Warto zaznaczyć, że kolorowe ściany kostki Rubika przyciągnął do siebie nawet młodych graczy.

 

Speedcubing jako sport

Układanie kostki Rubika na czas to również sport. Organizowane są specjalne zawody, na których bite są rekordy. Kostki układane są różnymi metodami oraz różnymi sposobami. Najlepsi potrafią układać je z zasłoniętymi oczami, po dwie na raz lub… stopą. Znając na pamięć algorytmy układania kostki są w stanie układać ją w kilkanaście sekund. Podstawą dla tych wyczynów jest profesjonalny sprzęt, który musi być odpowiednio naoliwiony, aby umożliwiał uzyskiwanie jak najlepszych rezultatów.

 

Nie tylko 3x3x3

Kostki Rubika mogą mieć wiele postaci. Występują w różnych wielkościach – sześcianach z dwóch kostek, trzech, czterech lub pięciu. Można nawet spotkać kostki o lustrzanej powierzchni lub takie o nieregularnych kształtach klocków, a nawet piramidy. Ich układanie jest dużo trudniejsze niż w przypadku tradycyjnej kostki, ale daje też dużo więcej satysfakcji.