Uncategorized

Użyteczne gadżety czyli kapturki do karmienia

Organizowanie wyprawki przed narodzinami dziecka to kompletowanie tak naprawdę mnóstwa różnych mniej i bardziej potrzebnych rzeczy. Czasami kupi się coś, co może się nie przydać, innym razem nawet drobny gadżet może dosłownie uratować skórę młodej matce. Tak jest na przykład z kapturkami do karmienia.

Użyteczny gadżet czyli kapturki do karmienia

Kapturki do karmienia to silikonowe nakładki na skutki, których kobieta może używać podczas karmienia piersią po to, by dziecku było łatwiej uchwycić sutek w usta i ssać. Poszukiwanie piersi oraz ssanie to naturalne dla dziecka odruchy, jednak już przy samym ssaniu trzeba wypracować sobie odpowiednią technikę. Czasami dzieci mają z tym problem wynikający na przykład z obniżonego napięcia mięśniowego po urodzeniu. Wtedy właśnie kapturki pomagają im uchwycić sutek, dzięki czemu bez frustracji mogą pożywić się z piersi mamy.

Dla kogo kapturki do karmienia

Kapturki do karmienia na sutki to bardzo użyteczny gadżet, którego cena oscyluje wokół kilkunastu zł. Jednym słowem naprawdę warto je kupić i włożyć do torby do szpitala, bo nawet jeżeli okażą się zbędne, nie jest to wydatek na tyle duży, by żałować ich zakupu. W praktyce natomiast kapturki bardzo często są niezwykle przydatne i pomagają w pierwszych chwilach karmienia piersią. Czasami wystarczy by dziecko złapało sutek przez kapturki, a gdy zacznie ssać i go powiększy, kapturki można po prostu zdjąć. W żaden sposób nie zaburzy to ssania, a wręcz pomoże maluchowi wypracować odpowiednią technikę.