Zabawki

Zalety gry Dobble

Gra, która rozwija spostrzegawczość, ale jednocześnie gwarantuje świetną zabawę (bez względu na ich wiek), to na pewno Dobble.

Świetna gra Dobble

Znajduje się ona w niedużym metalowym pudełku. Składają się na nią okrągłe, wytrzymałe karty, na których nadrukowane są różnej wielkości rysunki. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja, na której opisanych jest pięć wariantów sposobów gry. Jednym z najciekawszych jest ten, który polega na rozdaniu wszystkich kart, a następnie wyłożeniu jednej na środek. Zadaniem graczy jest znalezienie pary do obrazków na karcie centralnej. Jest to o tyle trudne, że obrazki do parowania są różnej wielkości, co znacznie może zmylić percepcję uczestnika. Gracz, który jako pierwszy zauważy parę, głośno wymawia jej nazwę i kładzie swoją kartę na środek. I znowu wszyscy starają znaleźć nowe pary. Zwycięża osoba, która jako pierwsza pozbędzie się swoich kart.

Atuty gry Dobble

Może grać w nią od dwóch do ośmiu osób. Dadzą sobie z nią radę dzieci sześcioletnie, ale proponowana jest także wszystkim osobom dorosłym. Dzięki różnym wariantom, każda Dobble gra może być dowolnie modyfikowana, co sprawi, że tak szybko się nie znudzi. Gra jest prosta, a jednocześnie bardzo angażująca i spodoba się dosłownie każdemu. Wystarczy tylko wykazać się refleksem.