ksiazeczkiki dla dzieci
Produkty dla dzieci

Co warto czytać z dziećmi?

W księgarniach stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć książeczki dla dzieci poruszające różną tematykę. Wielu rodziców stawia nie tylko na ciekawe ale i bardzo pouczające pozycje. Co aktualnie warto czytać swoim dzieciom? Jakie książeczki dla dzieci powinny się znaleźć na półce? Odpowiedź poniżej.

Wiersze
Wiersze np. Juliusza Tuwima lub Jana Brzechwy to obowiązkowa pozycja, którą uwielbiają już niemowlaki. Wszelkie rymowanki są doskonałe, by już najmłodszym dzieciom czytać je akcentując w ciekawy sposób. Dzieci uwielbiają bowiem taką formę spędzania czasu z rodzicami.

Baśnie
5-6 latkowie wręcz domagają się, by codziennie wieczorem, rodzic przeczytał im ciekawą baśń. Baśnie na dobranoc to zbiór wielu historii, z których każda „namaluje” przed młodym człowiekiem nowy, magiczny świat. Baśnie poruszają bowiem wyobraźnię, uczą wierzyć w niemożliwe. Wiele starszych dzieci chętnie do nich powraca już samodzielnie je czytając.

Lektury
To coś dla starszych dzieci, które chodzą już do szkoły. Mieszkając w Wielkiej Brytanii często jednak rodzice chcą, by ich dzieci znały literaturę polską oraz czytały to, co oni sami znali jak byli mali. Dlatego też takie lektury ja „Mały Książę”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Lassie, wróć!”, „Pinokio”, „Karolcia”, „Kajtkowe przygody” czy „Akademia Pana Kleksa” oraz wiele, wiele innych powinno znaleźć się na półce dziecka, które uwielbia czytać.