samochod-zdalnie-sterowany 2
Zabawki

Rodzaje samochodów zdalnie sterowanych

Samochody zdalnie sterowane są bardzo popularnym hobby, zwłaszcza wśród miłośników motoryzacji. Nic w tym dziwnego, w końcu takie pojazdy potrafią rozpędzać się nawet do trzycyfrowych prędkości, a ich dokładne wykonanie robi ogromne wrażenie. W sklepach można jednak znaleźć różne modele samochodów RC, a każdy z nich odznacza się innymi cechami. Jakie podstawowe rodzaje samochodów zdalnie sterowanych wyróżnia się w modelarstwie?

Samochody na pilota do jazdy po twardym podłożu

Najczęściej fanów samochodów RC interesuje zakup modelu, który będzie mógł efektownie jeździć po asfalcie lub kostce brukowej. Są to tak zwane modele onroad, które niewiele różnią się od prawdziwych samochodów widywanych na co dzień. Popularnością cieszą się również samochody przygotowane z myślą o wykonywaniu poślizgów, potocznie znanym jako driftowanie. Dynamiczne zakręty nie stanowią dla nich żadnego problemu, a najlepsze modele będą w stanie pokonać praktycznie każdą trasę, o ile znajduje się na niej twarda powierzchnia.

Terenowe samochody na pilota

Warto też wspomnieć, że istnieją terenowe odmiany samochodów RC, idealne dla mieszkańców wsi i wiosek. Piach, błoto i trawa nie są im straszne, a jazda w niekorzystnych warunkach może znacznie uatrakcyjnić całą zabawę – zwłaszcza jeśli mowa o wyścigach. Wysoką popularnością cieszą się imitacje monster trucków, zwłaszcza te wykonane w skali 1:5. Niestety przy jeździe w terenie auta na pilota mają tendencję do mocnego brudzenia, dlatego ich przyszli właściciele muszą być gotowi na sporo czyszczenia. Bogaty wybór samochodów zdalnie sterowanych znajdziesz na stronie: https://www.emanta.pl/samochody-zdalnie-sterowane.