Zabawki

ABC kostki rubika

Kostka rubika, to zabawka, którą kiedyś kochało wiele osób. Niestety teraz została zapomniana i wyparta przez gry komputerowe wszelkiego rodzaju, a szkoda, bo potrafiła nie tylko bawić, ale także uczyć. Warto nawet teraz się nią zainteresować, bo możemy za jej pomocą ćwiczyć pamięć i koncentrację, a wszystko to, gdziekolwiek jesteśmy. Bowiem mały rozmiar kostki sprawia, że możemy zabrać ją dosłownie wszędzie. 

Jak ułożyć kostkę Rubika

Jak ułożyć kostkę rubika, każdy mniej więcej wie. Każdy, kto miał z nią chociaż raz styczność wie, że układa się ją za pomocą przesuwania kolorowych kwadracików. Jednak nie każdy wie, że są zasady, które zdecydowanie ułatwiają jej ułożenie. 

Od czego zacząć?

Najlepiej zacząć od tego, aby poznać kostkę. Najłatwiej będzie nam poznawać ją poprzez próbę ułożenia jednego koloru bez jakichkolwiek wytycznych. Warto przeczytać poradniki: https://www.kostkirubika.pl/pl/i/Jak-ulozyc-kostke-Rubika-3×3/16 Jeśli nam się to uda przypadkiem, to niczego nie zapamiętamy, ale jeśli zapamiętamy jakiś ruch, który będzie istotny, to warto go stosować. Bowiem ułożenie kostki odbywa się właśnie poprzez zapamiętanie i odtwarzanie ruchów. Dlatego układając kostkę codziennie za każdym razem jest nam łatwiej. 
Warto także sugerować się centrami, które wyznaczają nam kolor, jaki w tym miejscu ma się znajdować. Dzięki temu możemy nauczyć się szybko i łatwo układać kostkę rubika. Warto się tego nauczyć, bo gra uczy koncentracji i ćwiczy pamięć. Jest to więc bardzo rozwojowa zabawka dla dzieci, ale i dorośli mogą z niej z powodzeniem korzystać. Warto więc sobie przypomnieć o niej i spróbować.