Zdrowie dziecka

Dobra butelka do karmienia niemowlaka

Jak to w przypadku wszystkich artykułów dla niemowląt i noworodków, każdy zakup trzeba bardzo dobrze przemyśleć. Wszystkie przedmioty, z którymi dziecko ma bliski kontakt, powinny być bowiem jak najwyższej jakości, gwarantować bezpieczeństwo podczas użycia. Jednym z takich przedmiotów jest właśnie butelka do karmienia.

Jak wybrać dobrą butelkę do karmienia niemowlakabutelka tomme tippee

Czasami dziecko musi być karmione za pomocą butelki. Jej wybór wcale nie jest tak prosty, bo na rynku istnieje dosłownie kilkadziesiąt modeli. Można kupić butelkę już za kilka złotych, lub taką z wyższej półki cenowej. Z pewnością warto jednak wiedzieć, czym się kierować przy jej wyborze, tak by dziecko ssąc smoczek butelki miało wrażenia zbliżone do tych, jakie odbiera jedząc mleko z piersi matki.

Kształt smoczka

Dlatego właśnie to kształt smoczka jest najważniejszy. Obecnie wielu producentów zwraca uwagę na to, aby smoczek miał kształt jak najbardziej anatomiczny, przypominający sutek mamy. Dzięki temu dziecko ssąc smoczek, tak bardzo nie rozleniwia się, może zatem po jakimś czasie powrócić do jedzenia z piersi mamy (o ile zostanie utrzymana laktacja). Przepływ mleka przez smoczek nie powinien być zbyt duży. Mówiąc prostym językiem, dziecko musi się trochę napracować, aby zjeść mleko z butelki. Jeżeli będzie ona leciało bez najmniejszego problemu z butelki, ssanie zostanie bardzo mocno zaburzone, a powrót do piersi praktycznie niemożliwy. Na rynku jest wiele dobrych butelek, na przykład butelka Tommee Tippee (zobacz tutaj) jest bardzo często polecana przez mamy. Można poczytać blogi parentingowe czy opinie na forach dla rodziców, gdzie często wspominają oni o butelce Tommee Tippee, jak też polecają inne marki.