Zabawki

Gimnastyka w czasie zabawy, czyli gra Chrono Bomb

Odciągnięcie dziecka od komputera dla coraz większej liczby rodziców stanowi spory problem. Portale społecznościowe oraz wirtualne gry sprawiają, że już nawet sześciolatki nie potrafią bawić się z rówieśnikami, nie interesują się zabawkami, ani grami planszowymi. Z pomocą rodzicom przychodzą producenci nowoczesnych artykułów, których zadaniem jest aktywizacja umysłowa oraz ruchowa dzieci.

Gra wyścig z czasem – interaktywna zabawka dla dzieci od 6 roku życiachrono bomb

Większość dzieci marzy o przygodzie szpiegowskiej lub ekscytującym poszukiwaniu skarbu. Chrono bomb wyścig z czasem pozwala na wcielenie się w poszukiwacza przygód, który pokonuje „laserowe pole”, aby dotrzeć do mającej wybuchnąć bomby. Kto pokona trasę najszybciej? Komu uda się rozbroić ładunek? Kto dotrze do końca bez kontaktu z laserem? Gra daje mnóstwo możliwości. Dzieci nie tylko ćwiczą sprawność ruchową, ale również muszą wykazać się pomysłowością oraz dużą dozą fantazji w trakcie tworzenia planu gry.

Gra chrono bomb jest zaliczana do interaktywnych zabawek zręcznościowych (zobacz zestaw). Zestaw składa się z 8 kart ekwipunku oraz 2 kart misji. Znajdziemy w nim również różnego rodzaju zaciski, w tym 8 standardowych, a także po jednym na linki i czujnik. W grze nie może oczywiście zabraknąć najważniejszego elementu, czyli bomby z zapalnikiem czasowym (wymaga użycia 3 baterii AA), oraz czujnika, wychwytującego dotknięcia do promieni laserowych.