Artykuły szkolne

Ile powinny ważyć plecaki szkolne?

Wybierając plecaki szkolne dla małego dziecka warto zwrócić uwagę na ich wagę i wielkość, która odgrywa bardzo ważną rolę. Mało rodziców zdaje sobie sprawę z tego, ale waga plecaka wypełniona książkami i wszelkimi przyborami szkolnymi, może być naprawdę bardzo duża, dlatego też warto postawić na lżejsze modele.

O czym należy pamiętać?

Z praktycznego punktu widzenia plecaki szkolne nie powinny przekraczać 15% masy dziecka. W przypadku przedszkolaków waga nie powinna przekraczać 10%. Statystycznie uczniowie pierwszych klas ważą około 24kg, dlatego też warto postawić na plecaki szkolne o wadze niższej niż 2,4kg. Jeżeli chodzi o wielkość plecaka, to oczywiście należy go dobierać do wzrostu dziecka. Na szczęście producenci dokładnie oznaczają swoje plecaki, dzięki czemu szybko można dowiedzieć się, które modele są dla dzieci z 1-2 klasy, a które dla gimnazjalistów.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Plecaki szkolne powinny posiadać stosowne atesty i certyfikaty, które są najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości wykonania. Warto postawić na modele, które posiadają odpowiednie odblaski. Na szczęście do wszystkich plecaków można dokupić oddzielne odblaski, dlatego też jeżeli znajdzie się ciekawy motyw bez odblasków, to nie trzeba od razu z niego rezygnować. Solidny plecak szkolny to inwestycja na lata, dlatego też warto postawić na renomowanych producentów, którzy oferują plecaki z najlepszych jakościowo materiałów.