Dla najmłodszych

Jak przygotować wyprawkę dla noworodka?

Kiedy oczekujemy przyjścia na świat dziecka jedną z wielu rzeczy, które musimy zrobić przed rozwiązaniem, jest niewątpliwie przygotowanie wyprawki dla noworodka. Czym jest wyprawka? Otóż jest to nic innego jak komplet rzeczy przeznaczonych dla naszego maleństwa.

Jak przygotować wyprawkę dla noworodka?

Podstawą każdej wyprawki są ubranka dla niemowlaka oraz pieluszki tetrowe. Te ostatnie niegdyś pełniły rolę pampersów, jednak obecnie znajdują zastosowanie w wielu innych kwestiach.

Kolejno w naszej wyprawce nie może zabraknąć wózka, nosidła, a także łóżeczka. W przypadku wózka, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie gondoli ze spacerówką. Z nosiła można korzystać zarówno w warunkach domowych, jak i podczas jazdy samochodem, mocując je do siedzenia pasami. Do łóżeczka powinno się dokupić również przewijak, który stanowi spore udogodnienie podczas konieczności przewinięcia maluszka, jak i wykonania zabiegów pielęgnacyjnych.

Pamiętajmy o tym, aby w rzeczach zakupionych dla dziecka pojawił się również smoczek dla noworodka. Jest to niezwykle ważne, gdyż maluch bardzo często potrzebuje smoczka, żeby się uspokoić lub po prostu zasnąć. Jeżeli zależy nam na tym aby smoczek dla noworodka był jak najlepiej dla niego przystosowany, wybierzmy się do apteki. Tam otrzymamy fachową poradę od farmaceuty, który pomoże dam w doborze odpowiedniego smoczka dla noworodka.

Aby o niczym nie zapomnieć, warto niewątpliwie stworzyć sobie listę potrzebnych rzeczy, jakie musimy posiadać.