Zdrowie dziecka

Jak kupować kosmetyki dla dzieci?

Wielu rodziców ma problem z kupnem odpowiednich kosmetyków dla swojego dziecka. Rzeczywiście, wystarczy rozejrzeć się po półkach w drogerii, by utonąć w gąszczu kosmetyków, tych znanych marek i zupełnie nieznanych. Tymczasem trzeba nauczyć się czytać etykiety, by wybrać dla swojej pociechy to, co najlepsze. Wiele kosmetyków dla dzieci nie może poszczycić się najlepszym składem.

dziecięce kosmetyki

Co powinno znaleźć się w składzie naturalnych kosmetyków dla dzieci?

Zestawy eko dziecięcych kosmetyków, to produkty, w składzie których nie ma miejsca na szkodliwe substancje syntetyczne. Zalicza się do nich wszelkiego rodzaju konserwanty, barwniki i aromaty. Siłą kosmetyków naturalnych jest fakt, że czerpią z tego, co najlepsze – z czystej natury. Ich receptury oparte są wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego – olejkach, wyciągach z roślin czy minerałach.

Jak nie dać się oszukać?

Wielu producentów reklamuje swoje produkty jako kosmetyki naturalne dla dzieci. Tymczasem wystarczy zajrzeć na ich etykiety, by przekonać się, jak daleko od prawdy jest owa reklama. Nie warto ryzykować zdrowia swojego dziecka, kupując kosmetyki o podejrzanym składzie. Wystarczy udać się do dobrej apteki i kupić to, co naprawdę dobrze posłuży delikatnej skórze malucha.