tetrowe pieluchy
Produkty dla dzieci

Jakie pieluszki wybrać?

Jedną ważniejszych organizacyjnych decyzji w chwili pojawienia się w życiu rodziny niemowlaka jest to, z jakich pieluszek korzystać. Czy lepiej jest zainwestować w wygodne pampersy, czy może lepsze okażą się pieluchy tetrowe.

Różnice pomiędzy dwoma szkołami

Wiele obecnych i przyszłych mam uważa, że tetrowe pieluchy są reliktem przeszłości i, że właśnie jako relikt powinny być traktowane. Uważają, że nowoczesne pampersy pod każdym względem są lepsze niż „starożytne” tetrowe wersje.
Pod wieloma względami faktycznie tak jest, jednak są również takie cechy tetrowych pieluch, które czynią je znacznie lepszymi.

Zalety tetrowych pieluch

Jedną z najważniejszych zalet jest to, że pieluchy tetrowe dla niemowlaka nie powodują u niego reakcji alergicznych. Bardzo często pełne sztucznych tworzyw pampersy powodują różnego rodzaju niepożądane reakcje alergiczne i dzieci. Dodatkowo pampersy przez swój skład, są bardzo szkodliwe dla środowiska.
Drugą ważną sprawą jest większą przepuszczalność powietrza przez materiał. Dzięki temu skóra malca lepiej oddycha, nie powodując tym samym bolesnych zaczerwienień i odparzeń.
Po trzecie, pieluchy tetrowe są znacznie tańsze niż ich nowoczesne odpowiedniki. W przypadku, gdy ilość zużywanych pieluch jest wręcz oszałamiająca, każdy zaoszczędzony na pieluchach grosz jest na wagę złota.