kalambury dla dzieci
Pomoce i gry edukacyjne

Kalambury dla dzieci- dlaczego warto w nie grać?

Zabawy dla dzieci mogą przynosić różne korzyści. Liczy się to, czy zabawa jest bierna, czy też aktywna, ile osób jest w nią aktywowanych oraz jakie umiejętności w trakcie zabawy zostają rozwijane. Warto wiedzieć, że gry dla dzieci to okazja nie tylko do spędzenia wolnego czasu, ale też do wykształcenia odpowiednich umiejętności. Jedną z gier, które są doskonałą propozycją dla dzieci i nie tylko, są kalambury. Na czym polega ta gra oraz co dzięki niej dziecko może zyskać? Warto się tego dowiedzieć poniżej.

Kalambury dla dzieci- jak się w nie gra?

Kalambury dla dzieci to gra, która jest doskonała dla dzieci od 4 roku życia. Już wtedy można zacząć grać w kalambury. Jest to gra, która polega na odgrywaniu za pomocą własnego ciała lub dostępnych narzędzi danego wyrazu, zjawiska lub rzeczy. To, jaką rzecz będzie trzeba odegrać, zależy tylko i wyłącznie od tego, co będzie przedstawione na karcie w grze. Można spotkać się na przykład z kartami, które będą przedstawiać lekarza, psa, huragan, ale nie tylko. Takich kart jest wiele i by pokazać, co na niej się znajduje, trzeba wykazać się kreatywnością. Kiedy osoba współgrająca odgadnie, pokazywaną rzecz otrzyma jeden punkt. Grać w taką grę można nawet w kilka osób. Zagrać mogą na przykład rodzice z dziećmi, czy też dziadkowie. W każdym pudełko z grą można dodatkowo znaleźć instrukcję obsługi oraz wszystkie niezbędne elementy do gry.

Kalambury- czego może nauczyć dzieci ta gra?

Granie w kalambury dla dzieci jest nie tylko świetną rozrywką, ale też może się przyczynić do rozwinięcia określonych umiejętności. Warto wiedzieć, że kalambury to gra, która pozwoli wykształcić umiejętność myślenia abstrakcyjnego. Czasem nie jest łatwo przedstawić daną rzecz,  więc trzeba zastanowić się, w jaki inny sposób można ją zaprezentować. Takie zastanawianie się może polegać na wymyślaniu skojarzeń, co przełoży się na kształcenie nowych umiejętności myślenia. Prócz tego nie da się grać w kalambury w pojedynkę. Trzeba koniecznie grać w grupie, a to uczy gry zespołowej, gdzie ma się dużo kontaktu z innymi osobami. Takie wspólne granie przełoży się na lepsze zdolności komunikacyjne. Liczyć się będzie w przypadku kalamburów nie tylko mowa werbalna, ale też ta niewerbalna. Gra kształtuje cenne umiejętności, które przydadzą się dziecku przez całe życie. Warto więc grać w kalambury dla dzieci na co dzień i nie tylko od święta.

Kalambury- idealny prezent dla dziecka!

Kalambury dla dzieci to gra, która może zostać podarowana przy okazji różnych świąt (do kupienia m.in. na https://www.eduksiegarnia.pl/kalambury-dla-dzieci). Boże Narodzenie, urodziny, Wielkanoc, dzień dziecka, a nawet Komunia to wszystko idealne okazje, by zaskoczyć dziecko oryginalnym prezentem. Warto też wiedzieć, że kalambury to gra, która nada się świetnie na przyjęcia urodzinowe oraz innego rodzaju. Dzięki temu nie będzie wiać nudą, a dzieci zintegrują się ze sobą. Kalambury to nie tylko bierna gra, ale też taka, która idealnie nadaje się na świeże powietrze. Dzieci mogą podczas niej zażywać mnóstwo ruchu, a do tego grać, w grę, która jest świetną rozrywką z nutą rywalizacji. Gra zawiera ponad 200 haseł, co gwarantuje rozrywkę nawet na wiele godzin. Młodsze dzieci poradzą sobie z grą w kalambury przez to, że nie muszą czytać, ale mogą tylko patrzeć na obrazki. Warto się o tym przekonać i zaoferować swoim dzieciom właśnie kalambury, jako jedną z możliwości na spędzenie czasu wolnego. Grać można nie tylko w słoneczne dni na dworze, ale też podczas deszczowych dni wewnątrz. Jest to gra na każdą porę dnia oraz roku.