kredki Progresso akwarelowe
Artykuły szkolne

Kredki akwarelowe dla początkujących artystów

Kredki akwarelowe, będące bardziej uniwersalnym i pobudzającym zamiennikiem kredek ołówkowych, stają się coraz popularniejsze. Korzystają z nich przede wszystkim młodzi, początkujący artyści. Dzięki tego typu kredkom można w łatwy sposób wykonać rysunek, który do złudzenia będzie przypominał ten wykonany farbami akwarelowymi.

Profesjonalna technika dla początkujących

Początkujący artyści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z różnymi technikami malowania, często nie radzą sobie z farbami akwarelowymi. Ich mieszanie i równomierne nakładanie warstwami często jest trudne i wymaga doświadczenia. Dla tych osób kredki wodne są idealnym rozwiązaniem, aby przyswoić podstawy malowania farbami akwarelowymi. Dzięki nim można w łatwy sposób wykonać profesjonalny rysunek, który będzie wyglądał na namalowany farbami.

Wszechstronność i wysoka jakość

Dużą zaletą kredek akwarelowych jest również to, że można ich używać także w tradycyjny sposób. Mają bardzo dobrą pigmentację, a więc pozwalają na uzyskanie kolorów o dużej intensywności. Jest to dużą zaletą kredek tego typu, dzięki czemu są one produktem naprawdę wysokiej jakości. Są używane zarówno przez artystów, jak i osoby, które nie zajmują się rysunkiem profesjonalne, a między innymi dzieci, które doceniają je ze względu na wysoką jakość i intensywność kolorów.