lampa do pokoju dziecięcego
Pokój dziecka

Lampa do pokoju dziecięcego – jaka powinna być?

Bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie w pokoju dziecięcym. Oprócz tradycyjnego oświetlenia pokoju w pokojach malucha ważne jest, aby mieć różne punkty świetlne, które zapewniają przyjemną atmosferę do snu, nauki, czy zabawy. Jakie cechy powinny mieć lampki do pokoju dziecięcego?

Cechy idealnej lampy do pokoju dziecięcego

  • Lampa nad łóżeczkiem nie powinna emitować zbyt dużo światła, ale powinna emitować delikatne kolory i spokojne odgłosy lub przyjemną muzykę. 
  • Lampka zmierzchowa z czujnikiem ruchu we właściwym miejscu wykryje, że dziecko wyszło z łóżka i oświetli mu drogę.
  • Lampki z czujnikiem płaczu zapalają się tylko wtedy, gdy dziecko płacze i jest to doskonały sposób na spokojny sen.

Lampki do pokoju dziewczynki

W pokoju dziewczyn dominują pastelowe kolory. Słodkie, delikatne róże, błękity, biele i szarości. Kolory te doskonale komponują się z eleganckimi i stylowymi lampkami nocnymi i stają się prawdziwą ozdobą na tle eleganckich mebli. Lampa naścienna jest świetną opcją dla młodych czytelników.

Lampki do pokoju chłopca

Pokój chłopca pełen samochodów, klocków i samolotów również potrzebuje prawdziwych chłopięcych akcesoriów. Lampka umieszczona na stoliku nocnym lub komodzie w rogu pokoju jest idealna dla niemowląt, stwarza przytulną atmosferę i pomaga dziecku wyciszyć się po pełnym wrażeń dniu. Starsi chłopcy pokochają lampy z bajkowymi motywami.

Lampki nocne z projektorem

Lampa do pokoju dziecięcego z projektorem to ciekawa propozycja dla obu płci, często zmieniają kolor emitowanego światła, wyświetlając obrazy na ścianach i sufitach. Przyciągną wzrok malucha i pozwolą mu spokojnie zasnąć, zwłaszcza przy cichej muzyce lub pozytywce, która często jest dodatkiem.