Książki dla dzieci

Malowanki piaskowe – nietypowe podejście do tradycyjnej zabawy

Wiele osób korzysta z tradycyjnych kolorowane czy malowanek wodnych. Są jednak również takie, które wykorzystują zupełnie inny materiał do wypełniania obrazka. Jeżeli szuka się ciekawych malowanej dla dziecka, to nie trzeba się długo zastanawiać, jakie malowanki dla dzieci wybrać? Warto wziąć pod uwagę rozwój dziecięcej wyobraźni i wybrać malowanki piaskowe.

Malowanki dla dzieci – rozbudź dziecięcą wyobraźnie wykorzystując ulubione dziecięce motywy

Najlepsze malowanki dla dziecka to takie, które korespondują z jego zainteresowaniami. Powinny przedstawiać postaci i rzeczy, które lubią i chętnie nadadzą im więcej kolorów. Zatem jeżeli dziewczynka lubi konie bądź psy, warto wybrać jej malowankę ze zwierzętami, a jeśli chłopak lubi roboty i motoryzację również warto podążyć za jego ulubionymi postaciami. Oczywiście do ich wypełnienia można użyć różnych materiałów. Wypierając malowanki do naklejania z piaskiem można wszechstronnie rozwinąć umiejętności poznawcze dziecka, które rozpoznaje nową konsystencję lub sobie znaną w nowych kolorowych odsłonach. Nadmiar piasku dziecko może zsypywać na położoną poniżej kartkę.

Malowanki dobrym sposobem na nudę

Kiedy przychodzi dzień, że dziecko bardzo się nudzi warto na pod orężu mieć ciekawą malowankę z księgarni Legolas, która pozwoli mu zająć się czymś kreatywnym na pewien czas. Taka zabawa rozwija również niezwykle estetykę dziecka.