książki dla maluszka
Artykuły szkolne

Książeczki dla maluszka – przegląd

Małe dzieci rozwijają się szybko i łakną wiedzy. Uczą się wszystkimi zmysłami, chcąc dotknąć, powąchać, posmakować wszystkiego wokół. Wydawać by się mogło, że książka nie jest przedmiotem, który powinien znaleźć się w zasięgu rączek malucha. Nic bardziej mylnego!

Typy książeczek dla małych dzieci

Wystarczy spojrzeć na produkty, które oferuje księgarnia online, by przekonać się, że w sprzedaży dostępne są różne rodzaje książeczek dla małych dzieci.
Pierwszym typem będą książeczki wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, nadające się do zabawy przy kąpieli. Mają zazwyczaj kilka stron z barwnymi ilustracjami dostosowanymi do wieku dziecka. Zabawa nimi wzbogaca słownik malucha o nowe wyrazy i uatrakcyjnia kąpiel.
Drugi typ, który proponuje online księgarnia z książkami i zabawkami to książeczki sensoryczne, wykonane z naturalnych tkanin z wieloma możliwościami zabawy.
Następny typ to książeczki z grubymi kartkami odpornymi na podarcie i pogryzienie. Takie książki dostępne są na rynku od wielu lat i cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców.

Walory książki tradycyjnej

Nie można zapomnieć także o książce tradycyjnej. Już małe dziecko chętnie posłucha bajki czytanej przez rodzica i obejrzy kolorowe obrazki. Może nie powinno samo po nią sięgać, by nie porwać jej w strzępy, ale pod czułą kontrolą dorosłych spędzi ciekawie czas przeglądając barwne ilustracje.