Dla najmłodszych

Najnowsze gadżety w butelkach dla niemowląt

Butelki, których używano kilka lat temu nie mają wiele wspólnego z tymi, które dziś można zobaczyć na półkach sklepowych. Producenci wprost prześcigają się w pomysłach na butelki i gadżety, które mają na celu poprawić komfort ich użytkowania. Kilka z nich jest naprawdę warta uwagi.

Systemy antykolkowe

Bardzo wiele noworodków cierpi na kolki. Młodzi rodzice zrobią wszystko by temu zapobiec. Okazuje się, że producenci wyszli naprzeciw potrzebom swoich klientów i stworzyli technologie, które mają bolącym kolkom zapobiegać. Butelki dla niemowląt (https://mrbobas.pl/butelki-dla-dzieci) z systemem antykolkowym zbudowane są w taki sposób, by zapobiegać połykaniu powietrza przez dziecko. Wiele z takich butelek jest wyposażonych w system odpowietrzania. Polega ono na zapobieganiu powstawania oraz gromadzenia się wewnątrz butelki pęcherzyków powietrza. Spore grono rodziców chwali sobie takie właściwości butelki.

Ułatwione karmienie nocne i w podróżach

Podróż z dzieckiem bywa trudna, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość podgrzania mleka. Nie zawsze też rodzice mają dostęp do ciepłej wody. Z tego powodu wymyślone zostały również butelki z wbudowanymi podgrzewaczami, które zapewniają podanie mleka w odpowiedniej temperaturze. Jest to bardzo wygodne, nie tylko w podróży, ale również na spacerze. Oczywiście mleko w takiej butelce nie może stać zbyt długo, wielu producentów mleka opisuje, że po godzinie od przygotowania nie nadaje się ono do spożycia. Również i na to znaleziono sposób. Niektóre butelki zostały wyposażone w specjalny minipojemniczek na odmierzoną porcję mleka. Wystarczy wymieszać je z wodą we wskazanym momencie i posiłek dla maluszka gotowy. Jest to przydatne szczególnie nocą, gdy rodzic jest zaspany, a dzięki takiej butelce nie musi wstawać by odmierzać porcję mieszanki.

Kształty niczym kobieca pierś

Wiele mam jest w sytuacji wyboru karmienia mieszanego. Każda kobieta pragnie od czasu do czasu wyjść z domu zupełnie sama, nawet ta karmiąca piersią. W takich sytuacjach można zwrócić uwagę na butelki, które łudząco przypominają kobiecą pierś. W ten sposób dziecko bez większego problemu może zostać z opiekunem innym niż mama. Różnica tkwi tutaj nie w samej butelce, ale w smoczku. Powinien on nie tylko wyglądać jak kobieca pierś, ale również być jak ona miękki. To smoczki lateksowe są bardziej miękkie, jednak mniej trwałe, więc trzeba je częściej wymieniać na nowe. Również wielkość smoczka ma znaczenie. Uwagę należy zwrócić też na szybkość przepływu. Smoczki są dostosowane do wieku dziecka – producenci zawsze taką informację umieszczają na opakowaniu.