nożyczki dla dziecka
Książki dla dzieci

Wycinanki czy plastelina – co lepsze do zabawy?

Zarówno wycinanki dla dzieci, jak i różnego rodzaju masy plastyczne są najpopularniejszą formą zabawy kreatywnej. Dzieciaki uwielbiają wycinać oraz lepić wielobarwne figurki. Która z tych zabaw bardziej rozwija wyobraźnię dzieci?

Plastelina, jako łatwa i bezpieczna forma zabawy

Plastelina, ciastolina i modelina to najpopularniejsze formy plastyczne dla dzieci. W sklepie bez problemu dostaniemy zestawy już dla 2/3 letnich dzieci, które mogą ugniatać w rączkach swoje pierwsze kształty. Ważne jest, aby masa była nietoksyczna oraz by nie pozwalać dziecku na samodzielną zabawę, gdyż może dość np. do spożycia masy.
Masę można wykonać również samemu z mąki, soli i wody oraz dodatku naturalnych barwników spożywczych. Samodzielnie przygotowana masa jest tania i bezpieczna.

Wycinanki – nauka dokładności i cierpliwości!

Choć plastelina daje o wiele większe pole popisu, pozwalając na tworzenie figurek 3D, to wycinanki z księgarni legolas.pl są bardziej skomplikowane i uczą dzieci przede wszystkim dokładności i cierpliwości w działaniu. Żeby odpowiednio dopasować je do wieku, warto zastanowić się najpierw jakie wycinanki dla dzieci wybrać? Starszaki bez problemu powinny poradzić sobie z drobniejszymi elementami do wycięcia, lecz dla początkujących maluchów warto wybrać zwykły kolorowy papier lub proste i duże figury geometryczne.