Zabawki

Batman gadżety stają się kultowe

Batman to postać, której historia sięga lat trzydziestych XX wieku. Po niemalże dziewięćdziesięciu latach obecności na rynku wydawniczym i szerzej kulturalnym trzyma się nadal dobrze, a szczególnie udane gadżety stają się kultowe.

Kultowe czyli warte swej ceny

Postać Batmana czy mrocznego Człowieka Nietoperza doczekała się kilku serii komiksowych, wydawanych między innymi przez DC Comics za Oceanem. Z ilustrowanych zeszytów Mroczny Rycerz dość wcześnie trafił na srebrny ekran – stało się to już w 1966 roku, choć seria głośnych filmów rozpoczęła się w latach 80-tych. Obecnie postać Batmana pojawia się nadal w kinie i w serialach, choć częściej występuje on jako jeden z bohaterów tzw. crossoverów. Już tak długa tradycja występów w sztukach wizualnych tworzy dobra podstawę pod obecność superbohatera w seriach figurek, plakatów i innych batman gadżetów. Kolekcjonerska wartość wzrasta, gdy postać przedstawiona jest znana i lubiana na całym świecie.

Nabywcy na całym świecie

Batman gadżety są obecne na rynkach w niemal wszystkich krajach. Postać mrocznego mściciela, który zachowuje ludzką twarz ma charakter uniwersalny. Zarówno w seriach komiksowych, jak i serialach animowanych przesłanie ogniskuje się na walce nie tylko z wymyślnymi wrogami, lecz także własnymi słabościami. Postać Batmana stworzyła specyficzny wzorzec postępowania, który stopniowo został przejęty przez nowych bohaterów podobnych serii. Jednak popkultura nie znosi nudy ni próżni. Postać ewoluuje, a starsze wersje gadżetów staja się kultowe.

Gadżety Batman dostępne na stronie: https://pixel-shop.pl/batman