Zabawki

Czy jest sens kupować puzzle piankowe?

Coraz większą popularnością wśród rodziców cieszą się maty i puzzle piankowe dla dzieci. Warto o nich pomyśleć już na etapie kompletowania wyprawki. Są to produkty uniwersalne, wielofunkcyjne. Kładzenie noworodków na brzuchu jest wręcz rekomendowane przez pediatrów, ale wymaga to oczywiście zapewnienia dziecku jakiegoś miękkiego i ciepłego podłoża. Mata piankowa sprawdza się idealnie. Przyda się także w przypadku starszego dziecka, które już raczkuje, poświęca sporo czasu na zabawę.

Maty i puzzle piankowe – czy dziecko tego potrzebuje?

Maty piankowe to świetna opcja dla każdego dziecka, dzięki niemu możliwe staje się szybkie stworzenie komfortowego i bezpiecznego miejsca do położenia maluszka. Ponadto mata dobrze izoluje od podłoża, znika problem z zimną powierzchnią. Mata z pianki tworzy stabilne podłoże, co pozwala uniknąć zrobienia sobie krzywdy przez dziecko. Maluszki są nieporadne, dopiero wszystkiego się uczą, łatwo u nich o uderzenie głową o podłogę. Jeśli będzie ona twarda, to niestety zakończy się płaczem i nierzadko też jej urazem. Małe dziecko dynamicznie się rozwija, jest żywiołowe. Należy wobec tego zadbać o kwestie bezpieczeństwa. Do wyboru jest mata jednolita lub składająca się z piankowych puzzli (https://tantis.pl/puzzle-piankowe-maty-c5551).

Zdecydowanie lepiej sprawdza się druga opcja, bo umożliwia modyfikowanie wielkości maty. Ponadto możliwe staje się stworzenie kilka mniejszych mat z dostępnych elementów. Nie ma też problemu ze zdemontowaniem maty, co ułatwia jej przechowywanie i transport. Można zabrać ją ze sobą w podróż, nie zajmie wiele miejsca. Ponadto puzzle z pianki są bardzo lekkie. Z czasem dziecko będzie mogło bawić się piankowymi puzzlami i układać maty zgodnie ze swoimi preferencjami. Na korzyść piankowych mat przemawia również łatwość ich czyszczenia. Puzzle z pianki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, mogą mieć też rozmaite kształty, składać się z mniejszej lub większej liczby elementów. Przy wyborze maty zawsze powinno się sprawdzać jej jakość, nie może zawierać toksycznych substancji powodujących alergie i szkodliwych dla zdrowia maluszka.