gry karciane dla dzieci
Uncategorized

Gry karciane dla dzieci

Edukacyjne gry karciane dla dzieci 

W erze zdominowanej przez urządzenia mobilne, komputery oraz laptopy coraz trudniej o odpowiednią grę planszową lub karcianą, która zaciekawi dzieci i wciągnie w wyjątkowy świat, zapewniając wiele godzin doskonałej zabawy. O ofercie naszych gier edukacyjnych znajdziesz jednak pozycje, które pozwolą dzieciom na dobrą zabawę oraz zdobycie nowych umiejętności. Interaktywne gry karciane stawiają na rozwój słownictwa, ćwiczenie funkcji poznawczych oraz rywalizację, w zdrowym, sportowym duchu. Proste instrukcje dołączone do gier w jasny sposób objaśniają zasady rywalizacji, a kolorowa i klimatyczna oprawa graficzna robi wrażenie na najmłodszych i zaprasza ich do wspólnej rywalizacji. 

Miszmasz! – pomysłowa gra karciana 

Twórcą tej pasjonującej gry karcianej jest Thomas Vuarchex, twórca, który odpowiada za stworzenie popularnej zręcznościówki Jingle Speed. 

W grze „Miszmasz!” celem uczestników rozgrywki jest dopasowanie pięciu, zawierających te same wzory kart, i zdobycie ich. Ilość kart znajdujących się w puli nie ułatwiam nam zadania. Im więcej kart znajduje się w grze, tym trudniej jest odkryć, którego elementu tak naprawdę potrzebujemy. Każdy z uczestników gry będzie po kolei odsłaniał jedną z kart znajdujących się w talii, tym sposobem, z każdą kolejną turą, na stole pojawia się coraz większa ilość kart. W tej grze liczy się refleks. Znajdź pasujące elementy, nakryj je dłońmi i dodaj do swojej kolekcji. Im szybciej uda ci się wskazać 5 odpowiednich kart, tym szybciej zdobędziesz zwycięstwo. Gra karciana swoim wyjątkowym stylem i oprawą graficzną nawiązuje do szalonych lat 70. Kolorowe karty z pewnością przypadną do gustu najmłodszym, a dołączona do gry instrukcja zawiera kilka wariantów gry, dzięki którym rywalizacja staje się jeszcze ciekawsza. 

Na końcu języka – pasjonująca gra, w której ćwiczysz spostrzegawczość

„Na końcu języka” to gra, która w krótkim czasie podbiła serca ludzi na całym świecie. Dzięki tej grze karcianej dzieci ćwiczą swój refleks oraz spostrzegawczość. W trakcie rozgrywki uczestnicy kolejno wykładają karty na stół, w momencie gdy w grze pojawią się dwa te same symbole, rozpoczyna się pojedynek. Twoim celem jest wygranie jak największej liczby pojedynków, a zrobisz to, wymieniając w szybkim tempie hasło z kategorii, która widnieje na karcie twojego oponenta. Zdobądź zwycięstwo, mówiąc to, co masz na końcu swojego języka. Gra zdobyła wiele prestiżowych nagród w wielu różnych krajach np. nagrodę MENSA Select w Stanach Zjednoczonych w 2010 roku. Liczba graczy w trakcie jednej rozgrywki wynosi od 3 do 6, a proste zasady pozwalają brać udział w pasjonującej rozgrywce nawet najmłodszym. Wykaż się sprytem i sięgnij po upragnione zwycięstwo.  

6 bierze! – karciana gra edukacyjna

W tej polskiej edycji wyjątkowej gry karcianej staniesz do rywalizacji z pozostałymi uczestnikami gry, używając swojej talii kart. Każdy z graczy ma do dyspozycji dziesięć kart, których musi się kolejno pozbyć, wykładając na stół. Osoba, która dołoży szóstą kartę, musi zabrać pozostałe pięć wraz z otrzymanymi punktami karnymi. Zwycięzcą okaże się ten, kto uniknie zbierania dodatkowych kart. Gra „6 bierze!” zyskała w 1996 roku tytuł najlepszej gry umysłowej przyznany przez Stowarzyszenie Mensa w USA. Od tamtej pory,  nowe edycje gry w nowoczesnej oprawie graficznej, podbijają serca dzieci i dorosłych na całym świecie. W zestawie znajdziemy 104 karty oraz dołączoną instrukcję. „6 bierze!” przeznaczona jest dla dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Czas rozgrywki wynosi około 45 minut i ilość graczy, która może wziąć w niej udział to od 2 do 10.