Zabawki

Harry Potter – gadżety z serii

Książkowa saga z Harrym Potterem to przykład światowego fenomenu, co pokazały miliony sprzedanych egzemplarzy w wielu krajach. Filmowe adaptacje książek również spotkały się z ogromnym entuzjazmem, przyciągając mnóstwo widzów do kin.

Porywająca fabuła, oparta na walce młodego czarodzieja ze złym czarnoksiężnikiem Voldemortem, osadzona w magicznym świecie pełnym zaklęć, eliksirów oraz magicznych stworzeń, zdobyła uznanie wielu fanów. Każdy z nich marzył o dostaniu listu z Hogwartu i znalezieniu się w Szkole Magii i Czarodziejstwa. Na fali popularności serii, liczne firmy zaczęły produkować i sprzedawać Harry Potter gadżety.

Potencjał książek napisanych przez J.K.Rowling przyczynił się do powstania szerokiej oferty gadżetów, trafiających do gustu i wymagań odbiorców. Rynek produktów bogaty jest w bluzy, koszulki czy swetry z nadrukami książkowych postaci czy magicznych symboli. Czarodziejski motyw rodem z świata Harry`ego Pottera umieszczono na kubkach, długopisach, brelokach czy długopisach. Dla tych, którzy chcą poczuć się jak czarodziej należący do jednego z czterech domów szkoły w Hogwarcie albo szukają pomysłu na przebranie na dedykowaną imprezę tematyczną, stworzono charakterystyczne szaty w odpowiednich barwach czy magiczne różdżki. Wielu producentów gier planszowych bądź karcianych wykorzystało w nich fabułę książek oraz postaci w nich występujące. Fani mogą również znaleźć w sklepach przekąski z świata czarodziejów, takie jak fasolki wszystkich smaków czy czekoladowe żaby.