pościel do wózka
Pościele i kocyki

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pościeli do wózka?

Spokojny sen poprawia samopoczucie dziecka i wpływa pozytywnie na jego organizm. Dziecko bardzo dużo czasu spędza w wózku i to tam powinno mieć zapewnioną wygodę i bezpieczeństwo. Dlatego też kupując pościel do wózka, warto zwrócić uwagę na parę bardzo istotnych kwestii.

Pościel antyalergiczna

Przede wszystkim do wózka pościel powinna posiadać właściwości antyalergiczne. Warto pamiętać o tym, że dziecko jest bardzo podatne na wszelkiego rodzaju uczulenia. Stosowanie antyalergicznej pościeli do wózka dziecięcego jest w stanie wykluczyć występowanie takich schorzeń. Warto kupować taką pościel od sprawdzonych producentów, którzy posiadają certyfikaty zdrowia dziecka. Wtedy można mieć pewność, że produkt ten został przetestowany i jest w pełni bezpieczny dla dzieci.

Kołdra pikowana

Najlepszym rodzajem kołdry do wózka, będzie pikowana. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale dzięki takiemu kształtowi wypełnienie kołderki zwyczajnie się nie przemieszcza w momencie, kiedy dziecko się kręci. Złe rozmieszczenie wypełnienia może wpływać na to, że dziecku będzie zwyczajnie niewygodnie. W miejscach gdzie będzie go więcej, noworodkowi będzie ciężko. Stąd też ten typ kołdry wydaje się najlepszy do wózka.