pościel Marine
Pościele i kocyki

O czym trzeba wiedzieć kupując pościel dla niemowlaków?

Pościel to jedna z rzeczy, którą rodzice powinni kupić jeszcze przed porodem. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że malec większość czasu będzie spędzał w łóżeczku, dobrze zatem zawczasu zadbać o jego komfort. Jaka powinna być pościel dla niemowlaka?

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze pościeli dla niemowlaków należy zwracać uwagę przede wszystkim na to z jakiego materiału została wykonana. Warto postawić na naturalne tkaniny, najlepiej bawełnę, gdyż nie podrażni ona delikatnej skóry dziecka. Dodatkowo bawełnę można prać nawet w bardzo wysokich temperaturach bez ryzyka uszkodzenia jej, zatem można bez trudu pozbyć się wszystkich bakterii. Wybierając pościel nie warto decydować się na tę w intensywnych kolorach, ponieważ zwykle wiąże się z tym, że do tkaniny zostały dodane barwniki, które mogą wywołać uczulenie u maluszka. Dobrym rozwiązaniem jest zakup pościeli antyalergicznej, gdyż obecnie wiele małych dzieci boryka się z licznymi alergiami, warto zatem dołożyć wszelkich starań, by uniknąć przykrych dolegliwości z tym związanych.

Dla niemowlaka pościel można kupić w sklepach z ubraniami oraz akcesoriami dla dzieci. Często można dostać je w wygodnych zestawach, w których skład wchodzi nie tylko poszewka na poduszkę i kołderkę, ale także prześcieradło, czy ochraniacz na łóżeczko.