Zabawki

Piaskownica bez wychodzenia z domu

Jeśli warunki pogodowe nie pozwalają na zabawę w piaskownicy, zawsze można przenieść się do domu. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie czegoś takiego, w obawie przed roznoszeniem wszędzie brudu. Problem znika w przypadku piasku kinetycznego. Chodzi tutaj taki, do którego dodano specjalne polimery, przez co nie ma mowy o żadnych zabrudzeniach i nieporządku w domowym zaciszu. Nie ucierpi żaden dywan ani ubranie.

Świetna zabawa w piasku kinetycznym

Żadna maskotka, samochodzik ani lalka nie dają takiej radości, jak zabawa w piasku. Małe dzieci to uwielbiają, dlatego spędzają tak wiele godzin w piaskownicy. Świetną zabawę można też przenieść do domu, rozsypując na podłodze magiczny piasek kinetyczny. Z góry warto zaznaczyć, że nie będzie żadnego problemu z uprzątnięciem miejsca zabawy. Co więcej, piasek magnetyczny jest zabawką wielokrotnego użytku, co jeszcze bardziej przemawia na jego korzyść. W jego przypadku nie można mówić ani o sypkości ani o twardości, ale plastyczności – niczym ciastolina. W dotyku przypomina mokry piasek plażowy, ale ręce pozostają jednak suche i czyste. Uformujemy z niego dowolne kształty, podobnie jak z plasteliny. Można wobec tego liczyć na wielogodzinną zabawę i to nawet w pojedynkę, bez towarzystwa w postaci rodzica czy drugiego dziecka.

Piasek kinetyczny jest produktem bezpiecznym w stosowaniu, pozbawionym alergenów, wobec czego nie uczula. Nazywa się go mianem edukacyjnej zabawki, która rozwija dzieci pod wieloma względami. Jako że do niczego się nie przylepia i łatwo go uprzątnąć, może być wykorzystywany w każdym domu. Dostaniemy go w formie klasycznej lub bardziej efektownej, czyli kolorowej. Może mienić się wieloma barwami, zawierać nawet cząsteczki brokatu. Na próżno szukać czegoś takiego w piaskownicy czy na plaży. Dostępny w sprzedaży piasek magnetyczny może mieć żywe, intensywne barwy, co dodatkowo pobudza zmysły. Mogą się nim bawić nawet paroletnie dzieci, w tym dwulatkowie. Wystarczy wyposażyć się jeszcze w różne foremki, aby możliwe stało się tworzenie ciekawych wzorów, budowanie wież, wznoszenie wielorakich konstrukcji.