pokój dla dziecka
Pokój dziecka

Światło w pokoju dziecka – jak wybrać eleganckie i ciekawe lampy?

Pokój dziecka to jego oaza, królestwo, w którym bawi się i odpoczywa. Każdy rodzic chce, by był piękny, a dziecko lubiło w nim spędzać czas. Warto pamiętać, że aranżując pokój naszego malucha trzeba również wybrać oświetlenie, które sprawi, że wnętrze będzie przytulne i eleganckie. Jak oświetlić pokój dziecka?

Pokój malucha

Urządzanie pokoju małego dziecka to prawdziwa przyjemność. Wybierając światło, koniecznie trzeba pamiętać, że maluch najczęściej śpi. Warto więc zadbać, by oświetlenie było delikatne i przyjemne. Ostre, górne światło może utrudniać dziecku wypoczynek.

Wybierając duolla lampy do pokoju naszego malucha, warto skoncentrować się na lampach, które mają tekstylne klosze. Materiał delikatnie rozproszy światło, co pozwoli w pokoju stworzyć przyjemny nastrój.

Duolla producent oświetlenia dla dzieci to lampy, które są kolorowe, jasne i radosne. Misie, kucyki czy motylki to idealne wzory do pokoju małej księżniczki. Układ słoneczny, wozy strażackie czy samoloty są idealne dla małego odkrywcy.

Warto również wykorzystać lampy duolla stołowe, które postawione na komodzie czy półkach sprawią, że pokój będzie bardzo nastrojowy.

Pokój nastolatka

Wybierając wystrój do pokoju starszych dzieci rodzice, mają dużo trudniejsze zadanie. Bardzo ważne jest, by wzięli pod uwagę zainteresowania dziecka i jego zdanie dotyczące wybieranych mebli.

W pokoju starszego dziecka można wykorzystać lampy duolla podłogowe. Nie jest to dobry pomysł w pokoju malucha, gdzie lampa podłogowa mogłaby okazać się niebezpieczna. Duolla lampa podłogowa do pokoju nastolatki będzie idealna, gdy klosz będzie w delikatne motywy zwierzęce lub kwiatowe. Romantyczne, czerwone serca na stonowanym tle również wyglądają bardzo interesująco.

Chłopcu na pewno spodoba się klosz, który przypomina starą, czarno-biała gazetę. Wizerunek miasta nocą, klasycznego oldtimera czy zwierząt w garniturach również powinny zachwycić młodego człowieka.