Zabawki

Zabawa dla całej rodziny!

Na rynku można znaleźć szeroki wybór gier familijnych dla dzieci, ale tylko niektóre z nich zapadają w pamięć i chce się do nich wracać co jakiś czas. Taką grą jest właśnie „Rummikub”, która będzie idealnym pomysłem na spędzenie rodzinnego czasu. To gra, która powstawała w roku 1950 w Izraelu, ale dopiero w późniejszym czasie zyskała popularność w pozostałych krajach. W wielu z nich gra ta wygrywała konkursy na najlepszą grę w roku i po dziś cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród dzieci, ale jak i dorosłych.

Poznaj zasady tej gry!

Celem „Rummikub” (zobacz w Eduksiegarnia) jest pozbycie się kafelków z liczbami, które należy wyłożyć na stół w danej sekwencji oraz kolorach. W początkowej fazie każdy z graczy otrzymuje czternaście kostek ze wspólnej puli i ustawiane są one na odpowiednich stojaczkach. Kostki, które zostały wylosowane, mają różne kolory oraz nominały. Cała zabawa polega na ingerowaniu w wyłożone już kostki-należy je modyfikować czy przestawiać. Trzeba pamiętać, iż trzy kostki muszą znajdować się w danym ciągu czy sekwencji. Jak ustawiać kostki:

  • Serie – należy położyć na stół trzy kostki o tym samym kolorze, ale trzeba pamiętać, iż numery muszą następować po sobie, na przykład: 1, 2 3;
  • Grupy – należy położyć na stół trzy kostki o tym samym numerze, ale w różnych kolorach.

Wygrywa ten kto zdobędzie najwięcej punktów!

Co jeszcze warto wiedzieć?

„Rummikub” przeznaczony jest dla osób od 7. roku życia, a minimalna ilość graczy wynosi 2, a maksymalna 4. Gra ta jest idealną rozrywką dla całej rodziny!